czwartek, 2 października 2014

Lakier Triple Thick firmy Deco Art -efekt zeszklonej powierzchni

Oto w ramach testu konsumenckiego sprawdziłam lakier firmy Deco Art -Triple Thick. Mnie osobiście lakier bardzo przypadł do serca, rozpracowałam go i wiem juz jak z nim pracowac aby uzyskac piękny efekt szklącej powierzchni. 
Pierwsza ważna informacja - lakier jest na bazie wody ale przed nałożeniem pierwszej warstwy dobrze jest pokryć przedmiot jedną warstwą zwykłego hobbystycznego lakieru a dopiero potem lakierować Triple Thick.  Jeśli chodzi o twardość lakieru po wyschnięciu - nie jest to żywica i odpornaść na zarysowanie posiada taką jak przeciętny lakier akrylowy. Nie nadaje sie na podkładki i tace, natomiast świetnie sprawdzi się w wykończeniu wszelkich innych powierzcni łącznie z bombkami i jajkami. Lakier rozprowadzamy suchym, szerokim i MIĘKKIM pędzlem nylonowym, nie "drapakiem" choć lakier sam świetnie wyrównuje wszelkie "nierówności" od pędzla. Niemniej do odpowiedniego komfortu pracy niezbędny jest dobry pędzel.Na przedmioty o powierzchni obłej lub owalnej -nakładamy cienką warstwę tak aby lakier nie spływał. Po wyschnięciu można nałozyć jeszcze dwie -trzy cienkie warstwy. Na przedmioty płaskie możemy nałozyć od razu nieco grubszą warstwę lakieru. Jeśli będziemy pracowac dobrym pędzlem nie powstaną na powierzchni żadne pęcherzyki powietrza. Lakier przed malowaniem należy delikatnie wymieszać. Lakierując poniżej prezentowane pudełko, którego wieko jest wypukłe nałożyłam przy pierwszym podejściu zbyt grubą warstwę lakieru. Zrobił sie zaciek. Nie straciłam głowy i nałożyłam po wyschnięciu kolejną warstwą a potem jeszcze 5 warstw i udało mi się zniwelowac naprawdę duży defekt ! 
Pozdrawiam serdecznie !


11 komentarzy:

Lirtea pisze...

Bonito

Caro-ART pisze...

Piękny efekt :) daje wrażenie szkliwienia

EDYTA L pisze...

cudnie wyszło

Nitki A nitki pisze...

Za miesiąc wracam do pracy do WTZ i zawitam z Grzesiem po zakupy:)
Pudełeczko mnie oczarowało swoją pięknością!!!!!!
Pozdrawiam serdecznie pani Ewo:)

EWA pisze...

A ja sie zastanawiałam co tam u Pani słychać ! Cieszę sie na spotkanie tym bardziej że mam malutka niespodziankę dla Pani ! :)

galeria61 pisze...

Wow! Jaki połysk! Piękne pudełeczko

Art-ville pisze...

Un trabajo precioso.
Bss.

Zdolność-tworzenia pisze...

Piękne.
Szukałam właśnie takiego lakieru, który by błyszczał a nie był na bazie nitro, bo jestem uczulona.
Pozdrawiam.

Ania pisze...

Efekt piękny :) a gdzie można nabyć takie pudełeczko? :)

"Szalka" - Agnieszka pisze...

Piękna!!!

Anonimowy pisze...

Pięknie, cudo!!!