poniedziałek, 1 września 2014

Farby kredowe Americana Decoart w Nicnierobieniu

Moje nowe odkrywcie -farby KREDOWE FIRMY Americana Decoart. Dla kogo te farby  Dla wszystkich, którzy lubią dekorować przedmioty maści wszelakiej-od małych skrzynek po mebelki, gips,szkło czy tkaninę. Farby są kredowe ale na bazie akrylu z zawartościa PRIMERA  można nakładać je na powierzchnię bez uprzedniego żmudnego czyszczenia czy zdejmowania warstw. Warto przeszlifować przedmiot i odpylić ale to jedyny zabieg jaki trzeba wykonać na przedmiotach z odzysku nim położymy na nim farbę. Ewentualnie jakis izolator-jeśli wcześniej były nakładane bejce czy politura. Farba dobrze się rozprowadza i co ważne wystarczy jedna warstwa lub maksymalnie dwie aby idealnie pokryć przedmiot! Farby maja piękną paletę kolorystyczną można je woskować lub lakierować, używać do techniki dekupaż jako bazy, swietne sa do stylu retro i vintage ( zdjęcia prac poniżej). No idę malować dalej co mi w ręce wpadnie bo i szkle świetnie sie trzymają ! Wystarczy zabespieczyc je tylko warstwa lakieru i już :) Poza pieknymi farbami Americana ma piękne szablony -normalnie zwariowałam totalnie idę się leczyć haha . Farby będą niebawem dostępne w www.nicnierobienie.com z czego niezwykle sie cieszę !! I planuje juz warsztaty oczywiście w roli głównej z farbami Americana Chalky !

11 komentarzy:

Kinga W. pisze...

Śliczne prace:) Jeśli mają szablon w romby to ja zamawiam:)

EWA pisze...

Szablon Kiniu w romby jest-takie troszke retro te romby jak na husteczniku :) ale i chyba jest jeszcze cos innego -w przeciagu dwóch tygodni powinnam mieć to na sklepie :)

Anita Jodelka pisze...

Jeśli wystarczy mieć tylko takie farby, aby robić takie cudeńka to chyba się skuszę :)

Zofiana pisze...

Rzeczywiście efekt bardzo ciekawy

EWA pisze...

farby, szablony, pędzle i dekory :)

ECO MANUFAKTURA pisze...

Wygląda to świetnie! Nie mogę sie doczekać kiedy farby trafią do sprzedaży.
Słoiczki mocno przypadły mi do gustu - efekt jest naprawdę niesamowity.
Pozdrawiam :)

Ludkasz pisze...

ale pięknie:)

Moniulina pisze...

Czy te farby to taki odpowiednik Annie Sloan?:) ciekawa jestem, czy cenowo są zbliżone, czy może jednak bardziej przystępne?

EWA pisze...

Są zblizone bardzo do AS - są bardziej wszechstronne bo farb AS nie mozna użyc w technice typu decoupage. Cenowo wygląda to tak że opakowania sa tlko o pojemności 235 ml i kosztują około 38 złotych. Nie ma litrowych opakowań alni 100 ml . 100 ml AS kosztuje 30 złotych choc litr 140 -150 złotych. Jesli jednak liczyc by tutaj koszty porównujac wysokośc cen 100 ml opakowań to rachunek jest prosty. Nie wiem ile kosztowałby litr Americany bo nie ma takich opakowań :)

Centrum Hobbystyczne DecoKreacje pisze...

Ewcia, ja się nie zgodzę z komentarzem powyżej. AS i Americana Decor to kompletnie różne farby, choć "z tej samej grupy". Moim zdaniem porównanie ich po prostu mija się z celem - różna baza chemiczna, skład i konsystencja czyni znaczące różnice w efekcie i sposobie ich zastosowania Nie zgodzę się też, że AS są mniej wszechstronne od farb Americany - moim zdaniem jest wręcz na odwrót ;) AS również sprawdzają się w decoupage i pracach na małych powierzchniach, choć faktycznie z Chalky Finish jest łatwiej, głównie ze względu na analogię chemiczną do "zwykłych" farb akrylowych. Jedno jest niezaprzeczalne - farby Americany to (r)ewolucja wśród farb akrylowych, nowa era dla miłośników decoupage. Są genialne i warte, by dotychczasowe "zwykłe" farby akrylowe odstawić na bok i rozkoszować się nową jakością tworzenia :)

Uściski.
Aga

EWA pisze...

Aga -dzięki za sprostowanie. Wydawało mi się że farby AS nie nadają się do decoupage właśnie ze względu na inny skład chemiczny-nie są one bowiem na bazie akrylu. Taką otrzymałam info i przepraszam jeśli wprowadziłam w błąd-nie było to moją intencją .