poniedziałek, 20 maja 2013

decoupage-kurs krok po kroku-wiosenne pojemnikiKochani-mój internetowy sklepik  WWW.NICNIEROBIEBIE.COM  już działa !! Mnóstwo jeszcze pracy przed mną, jeszcze wprowadzam produkty, jeszcze strona będzie ewoluowała lecz to będą zabiegi kosmetyczne:) Osoby, które zaglądają do mnie wiedzą, że sklepik to kolejne ogniwo w mojej pasji :) Z radości tworzenia powstawały tutoriale step by step, które przez kilka lat publikowałam na stronach Cafeart.pl . W prawej kolumnie bloga są do nich linki, można czytać, analizować i się inspirować:) Współpraca z firmą Bocian, która przez lata była przedstawicielem mojej kochanej Stamperii w Polsce, zaowocowała tym, że mogłam rozwijać skrzydła, jako twórca i instruktor . Od kilku lat prowadzę warsztaty i to daje mi wielką radość-tworzenie i kontakt z ludźmi to dwie siły które mnie napędzają do działania :)! Dlatego też na otwarcie sklepiku prezentuję Wam tutorial, który powstał chyba ze 2 lub 3 lata temu ale ponieważ temat jest wiosenny-pachnąca łąka i śliczne owady uznałam, że pasuje :) Pozdrawiam serdecznie
EWA

 Drewniane pojemniki po szlifowaniu i odpylaniu gruntujemy lub malujemy od razu farbami akrylowymi.
Farby akrylowe Allegro to dla mnie podstawa pracy nie tylko w decoupage ale przede wszystkim w malowaniu decorative painting i country painting
 Motyw serwetkowy wycinam starannie . Nie praktykuję wydzierania ponieważ na ogół trudniej jest estetycznie wtopić serwetkę w tło. Wycinam łąkę i owady.
 Rozwarstwiamy serwetkę-naklejamy tylko warstwę z nadrukiem. Ponieważ motyw jest dość duży aby nakleić go estetycznie nanoszę klej  do decoupage płaskim pędzlem na pojemnik, czekam aż klej podeschnie ale nie wyschnie. Na wilgotny klej przykładam serwetkę i stopniowo doklejam ją palcami. Następnie raz jeszcze delikatnie z wierzchu dociskam płaskim pędzlem lekko zanurzonym uprzednio w kleju do decoupage. Tutaj użyłam lekkiego kleju do serwetek i papieru ryżowego VELO Stamperia
 Błękitna i biała farba allegro oraz płaski pędzel posłużą do stworzenia nieba. Zaczynamy od góry nanosząc  pędzlem farbę allegro- błękit nieba. Następnie stopniowo posuwamy się w dół dodając odrobinę farby białej. Przy poprawnym wykonaniu powinniśmy uzyskać płynne rozmycie się błękitu na linii horyzontu. Do tego cieniowania nie potrzebujemy opóźniacza. Dobry rezultat to sprawna praca pędzlem odpowiednie dozowanie farby.
 Przy użyciu farby Allegro w kolorze zieleni łąki i odrobiny opóźniacza do farb akrylowych blendingelu 
stworzymy płynne i delikatne cieniowanie wzdłuż linii łączącej motyw łąki z niebem.
Blandingel możemy rozcieńczyć niewielką ilością wody (proporcje 1:1) i mieszamy z farbą. Uzyskaną mieszankę nanosimy  etapami pędzlem nad łąką a następnie gąbeczką lub pędzlem szczecinowym  miękkim ( do cieniowań pittorico)  tworzymy subtelne cienie . Pamiętajmy, że zewnętrzna krawędź farby powinna rozpłynąć się w linii horyzontu.

Pędzel liner to narzędzie, które pozwala malować cienkie linie, pnącza i drobne detale. Tutaj posłużył do nakreślenia linii lotu owadów. Farbę akrylową należy rozcieńczyć nieco w wodzie zanurzyć w niej pędzel i malować fastrygowaną linię.
Na koniec rozcieńczyłam farbę akrylową i przy przy pomocy sztywnego pędzla szczecinowego "ochlapałam" pojemniki tworząc drobne kropeczki na powierzchni imitujące otwory po kornikach. Całość wylakierowałam lakierem akrylowym matowym Stamperia.

Pojemniki w całej okazałości:)

12 komentarzy:

Iliana pisze...

Super kurs, tylko ja mam pytanie... Jak naklejam serwetki, to niesamowicie się marszczą... Co mnie oczywiście zniechęca :) Jak tego uniknąć?

EWA pisze...

Po pierwsze-łaski nieduży nylonowy i elastyczny pędzel. Po drugie -klej . Nie może być zbyt gęsty bo serwetki takiego ni e lubią. Podlinkowałam klej którego ja użyłam. Poza tym-nie można stosować zbyt dużo kleju na pędzlu !! W kontakcie dużą ilością kleju na pędzlu każda serwetka się pomarszczy. Trzeba więc odpowiednio dozować klej na pędzlu. Tutaj przydałyby się warsztaty-bo na "piśmie trudno przekazać praktyczne rady:) Przyznam, że ja pracuję głównie klejami Stamperii, Decomanii, Drwi-żaden mnie nie zawodzi jeśli chodzi o serwetki, choć ja pracuję głównie z papierem

Magdalena Szczęsna - JAGODZIANKA pisze...

Wspaniały kurs i - jak zwykle - cudne prace!

paulisia pisze...

super kursik!! Przepiekne pojemniki!! jak zawsze Ewo!! Pozdrawiam :)

Art-ville pisze...

Son unas macetas preciosas.
Gracias por el tutorial.
Saludos.

Agnieszka R pisze...

Trafiłam przez przypadek i zostanę na dłużej :) Wspaniałe prace:)

Marta pisze...

¡Preciosos! Me encantan.
Besos desde España

goga pisze...

These are so beautiful pots to and without flowers look perfect in the window.

Ewelina pisze...

świetny tutorial!!!

Magda B. pisze...

piękne prace i bardzo ciekawy blog!!! cieszę się,że tu trafiłam :)

ECO MANUFAKTURA pisze...

Świetny tutorial! Efekt rewelacyjny:) Bardzo pomocne dla początkujących!

Anonimowy pisze...

Tego szukałam :) super praca i wskazówki :)