wtorek, 5 lutego 2013

efekt marmuru i decoupage-biskwitowe jajko

Efekt marmuru połączony w techniką decoupage daje zawsze ciekawe efekty. Oto moja biskwitowa pisanka o wysokości 14 cm, z namalowaną imitacją marmuru-tutaj w odsłonie beżowej ( trudno było zrobić zdjęcia oddające rzeczywisty kolor , który uzyskałam na jajku). Jajko posiada również element decoupage-"medalion" z damą. Motyw pochodzi w papieru ryżowego, dama została starannie wycięta, czarne tło to pasta-efekt metalu przeciągnięta białą patyną. Całość lakierowana werniksem błyszczącym Decomania. W najbliższą sobotę odbędą się warsztaty podczas których kursantki będą zgłębiały technikę malowania efektu marmuru i stworzą taką właśnie lub podobną pisankę-malowankę.

4 komentarze:

Elila pisze...

Efekt marmuru jest świetny!

De Ququ pisze...

Marmur jak dotąd omijałam szerokim łukiem, ale to jajo zachęca do bliższego zapoznania się z tym efektem, a przynajmniej do prób :)

Olinta pisze...

Czy w Walentynki można SOBIE życzyć? Więc ja sobie życzę umieć stworzyć taką iluzję! Może być nawet w wersji minimalistycznej na przepiórczej wydmuszce, ale żeby w ogóle umieć nawet małe coś! ;) Powiem Ci Ewciu, że efekt jest powalający. Pozdrawiam dziś walentynkowo z Krakowa!

Slonce pisze...

Śliczne prace, dołączam do obserwatorów, zapraszam do siebie origami-pasja.blogspot.com