Country painting I Decorative painting




OSOBY CHĘTNE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KURSIE ZAPRASZAM SERDECZNIE DO MOJEJ PRACOWNI- ŁÓDŹ ulica J. PIŁSUDSKIEGO 143 ( tereny dawnej Wifamy)
kontakt telefoniczny 694 43 22 29
kontakt mailowy ewasad121@wp.pl
***

SŁÓW KILKA O COUNTRY PAINTING



COUNTRY PAINTING to technika malowania , która sięga swoimi korzeniami do folkloru kultury niemieckiej, austriackiej, tyrolskiej i krajów Europy północnej . Wraz z emigrantami wywędrowała do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, gdzie połączyła się z rodzimym folklorem, tworząc własny specyficzny styl opierający się na swoich zasadach, kolorystyce i motywach.

Country painting ewoluowało, powstało wiele odmian tej techniki ale bez wątpienia jest to styl charakterystyczny w którym prym wiodą motywy lalek, aniołków,pajacyków, manekinów, zwierząt, mikołajów. Pierwotnie technika ta opierała się na kilku podstawowych kolorach-czerwienie, zielenie, niebieskości, brązy. Obserwując współczesne trendy można śmiało stwierdzić iż dozwolone i promowane są absolutnie wszystkie palety kolorystyczne.

Bez względu na tzw. "szkoły" czy nurty pojawiające się w tej technice, aby osiągnąć dobre rezultaty w posługiwaniu się nią, należy przestrzegać kilku żelaznych reguł:

1. PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI. Pod malowanie dekoracyjne techniką caountry painting należy przygotować starannie podłoże.Musi być ono wyszlifowane na gładką powierzchnię odpylone i zagruntowane po czym raz jeszcze przetarte drobnym papierem ściernym w celu wygładzenia powierzchni.

2. FARBY-Niezwykle ważny element pracy. Farby powinny mieć konsystencję gęstej śmietany oraz posiadać dobre właściwości kryjące. Malujemy farbami akrylowymi -polecam farby ALLEGRO Stamperia-posiadają wszystkie w/w walory, są również wydajne i w bardzo bogatej kolorystyce -około 120 gotowych kolorów,które ułatwiają pracę. Można mieszać oczywiście swoje kolory,farby te świetnie łączą się z farbami innych marek oraz z farbami budowlanymi.

3. NANOSZENIE FARB-nakładamy farbę w sposób jednolity, jednorodny, najlepiej płaskim, elastycznym pędzlem o dostosowanej do przedmiotu wielkości. Po nałożeniu pierwszej warstwy można przeszlifować przedmiot drobnym papierem ściernym i ponownie nakładamy kolor po raz drugi.

4.CIEŃ I ŚWIATŁO-umiejętne malowanie światła i cienia sprawi, że pomalowane, płaskie powierzchnie nabiorą przestrzenności i plastyczności, które potrafią oszukać oko i nadać pracy realnego wręcz efektu .Światło i cień muszą być nałożone sensownie w logiczny i przemyślany sposób nie zaś chaotycznie i byle jak.